Gankutsuou: The Count of Monte Cristo

In jos

Gankutsuou: The Count of Monte Cristo

Mesaj  Nemesis. la data de Dum Iul 05, 2009 4:19 pm

i'm such a lazy ass copy/paste from Miyavi forum
Actiunea se petrece undeva prin anul 4400 si ceva,Plictisit de viata pompoasa de la curte, Albert pleaca cu prietenul sau Franz la un festival pe luna. Aici Albert face cunostinta cu misteriosul Conte de Monte Cristo cu care se imprieteneste rapid. Ceea ce Albert insa nu stie sunt intentiile ascunse din spatele contelui : razbunarea!
Edmond Dantes ese acuzat si inchis pe nedrept la Château d'If .In aceasi inchisoare se afla si Gankutsuou,o prezenta demonica,a carui nume nici nu trebuia rostit.Din dorinta de razbunare Edmond i-a permis demonului sa-l posede.
Albert de Morcerf este un tanar de 17 ani,fiul lui Fernard de Morcef si a femeii pe care contele a iubit-o si in o mai iubea.Contele se va folosi de acesta pt. a fi introdus in societatea pariziana.
Finalul a fost unul pe masura,nu spun mai multe ca poate unii nu l-au vazut inca
Nemesis.

Data de înscriere : 24/06/2009
Varsta : 27

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Re: Gankutsuou: The Count of Monte Cristo

Mesaj  iulik_chan la data de Dum Iul 05, 2009 4:22 pm

l-am vazut de doua ori
si de fiecare data mi-a placut mai mult si mai mult Twisted Evil

Ultima editare efectuata de catre iulik_chan in Dum Iul 05, 2009 4:25 pm, editata de 1 ori
iulik_chan

Data de înscriere : 27/04/2009

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj  Admin la data de Dum Iul 05, 2009 4:25 pm

am vazut intreg anime-ul si ce pot spune este chiar foarte reusit, povestea in sine m-a tinut cam pe ghimpi Very Happy sfarsitul nu prea mi-a placut dar pana la urma se stie unde se v-a ajunge
cateva poze

Admin
Admin

Data de înscriere : 17/04/2009

Vezi profilul utilizatorului http://animerosse.forumz.ro

Sus In jos

Mesaj  Continut sponsorizat

Continut sponsorizat

Sus In jos

Sus

Permisiunile acestui forum: